
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 µF |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Tolerance | 10 % |
| Height | 1.45 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating | 100 V |
| Thickness | 1.45 mm |
| Dielectric | X7S |
| RoHS | Non-Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 28867
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08064
Ext.Price$0.08064
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08064 | $0.08064 |
| 10 | $0.04032 | $0.40320 |
| 50 | $0.03636 | $1.81800 |
| 100 | $0.03279 | $3.27900 |
| 500 | $0.02943 | $14.71500 |
| 1000 | $0.02642 | $26.42000 |
| 3000 | $0.02372 | $71.16000 |
| 5000 | $0.02009 | $100.45000 |
